Østbirk og Yding sogne

KONFIRMANDER I ØSTBIRK OG YDING KIRKER 2015

 

Fotos er taget af fotograf Jørn Kildall, Granhøjen 2, 8752 Østbirk. Tlf. 29 46 36 56. www.kildall.dk

Konfirmeret i Østbirk Kirke 1. maj 2015 kl. 9.00

Vestbirk Friskole

 

Bagerste række

Bjarke Breth Pedersen, Kathrine Lynggaard Gregersen, Lone Buhl Pedersen (præst), Alberte Ball Christensen, Aleksander Wilhelm Lundsgaard Krabbenhøft.

 

Forreste række

Mads Emil Munch Sand, Jacob Rude Jensen.

 

 

 

 

Konfirmeret i Østbirk Kirke 1. maj 2015 kl. 11.00

Østbirk Skole 7.A

 

 

Bagerste række

Nikolaj Enemark Højen, Tobias Rolf Krogshede, Peter Hedegaard Christensen, Mathias Munk Rasmussen, Benjamin Nathan Coker Petersen, Mikkel Schjerling Wallstrøm, Lone Buhl Pedersen (præst), Sebastian Wowern Kaiser, Malte Christensen Jensen, Magnus Gam Sørensen, Frederik Arvad Mogensen, Christopher From Nielsen.

 

Forreste række

Marlene Irene Andersen, Liw Yasmin Holst, Jeanne Volff Møller Laursen, Amalie Tchikai, Laura Elgaard Tvedsborg, Ida Mikkelsen, Maria Skibsted Simonsen.

 

 

 

 

Konfirmeret i Yding Kirke 2. maj 2015 kl. 11.00

Østbirk Skole

 

 

Mikkel Legind-Hansen, Kathleen Nathalie Sejr Pedersen, Cassandra Ioanna Neel Kragh Cosworth, Line Christine Rye, Lone Buhl Pedersen (præst), Frederik Hygum Nørgaard.

 

 

 

 

Konfirmeret i Østbirk Kirke 3. maj 2015 kl. 10.00

Østbirk Skole 7b

 

Bagerste række

Nicolaj Norman Madsen, Johannes Møller Thuesen, Andreas Møller, Mads Museth Olesen, Daniel Moltke Døssing Jepsen, Lone Buhl Pedersen (præst), David Uldbjerg Velgaard Hansen, Jonas Hjorth, Christian Lykke Antonsen, Andreas Adamczky, Patrick Dam.

 

Forreste række

Agnethe Villum Hasler, Thea Adamczky, Line Christine Rye, Molly Schou Broberg, Kirsten Klejstrup, Freja Emilie Juul Nielsen, Mathilde Nørgaard Hansen, Julie Klinge, Malene Impgaard Nielsen, Maibrith Segal Kirk Damgaard.

 

 

 

Elever fra Vestbirk Friskole
Elever fra Østbirk Skoles 7.A
Yding Kirkes konfirmander
Elever fra Østbirk Skoles 7.B